תיירות מרפא - עושים בדיזנהאוז מדיקל!

טיפולי המשך
PRP ו-PRF

טיפולי המשך
PRP ו-PRF

השתלות שיער

סיימתם עם תהליך השתלת השיער, מה עכשיו?

זה הזמן להכיר בחשיבות הרבה של טיפולי ההמשך, המועדדים צמיחה והזנה של השיער והקרקפת. מאחר שהשתלת שיער מבוססת על שחזור השיערה, היא אינה משפיעה על המשך הנשירה ותהליכי ההתקרחות, לכן חשוב להמשיך ולטפל בתהליכים המתאימים במקביל לביצוע ההשתלה ולאחריה.

הטיפולים הנפוצים בתחום לשימור השיער המושתל ולהאטה משמעותית בהמשך התדלדלות השיער הם טיפולי PRP ו-PRF, שהפכו לשכיחים ביותר בשנים האחרונות. טיפולים אלו מבוססים על הפקת תרכיז ייחודי מתוך דמו של המטופל והזרקתו באזורים המתקרחים בקרקפת. במחזור הדם שלנו קיימים סוגים רבים של תאים מינרליים ניוטרנסמיטרים אשר אמונים על ריפוי, חידוש ועידוד רקמות להתפתחות חדשה.

התרכיז המופק בתהליך הוא למעשה פלזמה עשירה בטסיות (Platelet-rich plasma), אשר מעודדת צמיחה מחודשת של השיער, מסייעת בייצור של כלי הדם, משפרת את הזנתם של זקיקי השיערה ומפחיתה תהליכים דלקתיים. הטיפולים מעוררים את כלי הדם ומשביחים את מחזוריותו בקרקפת, ובכך מעלים את סיכוי קליטת זקיק השיערה החדש.

הטיפולים מתחילים בדגימת דם פשוטה לתוך מבחנה ייחודית. מבחנה זו עבורת תהליך סירכוז (צנטריפוגציה), אשר במהלכו טסיות דם מופרדות מתאי הדם האדומים והלבנים (בהם לא משתמשים). בהמשך, טסיות הדם מעורבבות עם הפלזמה (תרכיז הדם) של המטופל ומוזרקות באזור הרלוונטי לטיפול.

הטיפולים מומלצים גם כטיפולים מניעתיים לכל אדם אשר מעוניין לחזק את השיער, למנוע נשירה, לעורר את זקיק השערה ולהשביח את איכות ונראות השיער. בשל העובדה שטיפולי ה-PRP וה-PRF מפחיתים (ולפעמים אף מונעים) נשירה של שיער שטרם נשר, מובן שהם מהווים טיפול משלים מעולה להשתלת שיער וטיפול מנע לאיבוד שיער.

אז מה בעצם ההבדל בין טיפולי PRP ו-PRF?

התהליך בבסיס שני הטיפולים זהה – דגימת דם, בידוד הפלזמה והזרקה באותה הטכניקה לאזור המטופל. ההבדל בין השיטות טמון בריכוז טסיות הדם המזוקק בתוצר הסופי:

  • בטיפול ה-PRF (Platelet-rich fibrin), תהליך הסירכוז הוא איטי יותר, כלומר – מכשיר הצנטריפוגה מסתובב במהירות פחותה, ויש בכך כדי להשפיע על הרכב התרכיז. בטיפול זה מופק גם “פיברין”, שהוא חלבון בלתי ממיס המשתתף בתהליכים של קרישת דם וידוע כי מאריך את משך הפעולה של גורמי הגדילה.
  • בטיפול ה-PRP, התרכיז המופק הוא נטול תאי דם לבנים ותאי גזע, בעוד שתרכיז ה-PRF לא מופרד לחלוטין מרכיבים אלו, אשר משפרים את איכויות הריפוי של התרכיז ומעודדים חידוש רקמות.
  • כמות טסיות הדם המצויה בטיפול ה-PRP גדולה פי 2 עד 5 מהכמות הנורמלית בדם, בעוד שבטיפול ה-PRF מצויה כמות הגדולה פי 10 מהכמות הנורמלית. בשל התפקיד החשוב של טסיות הדם בהפרשת חומרי גדילה, ריכוז גבוה יותר של טסיות בתרכיז נחשב יעיל יותר.

היכן ניתן לבצע את טיפולי ההמשך?

השוק היום רווי במרפאות המציעות בעיקר טיפולי PRP. בבחירת המקום אתם רוצים לשים לב שהגעתם למרפאה מקצועית ומהימנה אשר מציעה את הטיפולים בעלות נוחה אך ללא פשרות באיכות.

המטופלים של דיזנהאוז מדיקל נהנים משילוב נהדר של עלות מיוחדת ונוחה לטיפולים במרפאות המתקדמות בתחום. על מנת להבטיח שתוכלו לבחור את הטיפול המתאים ביותר עבורכם, אנו מציעים שתי חלופות של מרפאות הסדר בהן ניתן לבצע את הטיפולים:

PRP במרכז הבריאות החדשני Livewell

במרכז תל אביב, במתחם שנוטף מקצוענות וחדשנות, תוכלו ליהנות מטיפולי PRP אצל המומחים בתחום. Livewell הוא מרכז ה-Wellness הראשון בישראל המציע לכם להשתדרג לחיים מאוזנים, בריאים ומאושרים יותר, בשטח הנפרש על כ-530 מ”ר. כל המבקרים במקום מעידים שמדובר במתחם נעים ומזמין.

הרופאים המומחים ב-Livewell משתמשים במזרק ייחודי המיוצר בארה”ב, שפועל בטכנולוגיה מתקדמת המספקת שמירה מוחלטת על סטריליות ומקצרת את התהליך. כמו כן, היא מאפשרת למקסם את כמות הפלזמה כמעט ל-100%, וכך יכולות להתקבל תוצאות מקסימיליות בכל טיפול.

PRF אצל ד”ר שמואל בק בקליניקה של דיזנהאוז מדיקל

את טיפולי ה-PRF החדשניים תוכלו לבצע תחת ידיו המסורות של ד”ר בק, רופא ותיק בעל ניסיון של כ-40 שנה בתחום. הטיפולים מתקיימים בקליניקה שלנו בתל אביב, בליווי של ד”ר בק והצוות המיומן שלו. הטיפול יכלול דיאגנוסטיקה מעמיקה של מומחה בעל רקע רפואי מרשים ובעיקר יחס חם ואישי. המרפאה עובדת עם הציוד והמכשור המקורי של מפתחי השיטה – ד”ר ג’וזף שוקרון (מצרפת) וד”ר עמנואל אנתוני (ממונקו).

אפשר המלצות?

ברור! מטופלים רבים שלנו כבר בחרו לשוב בשנית, בשלישית ואף יותר על טיפולי ההמשך שאנו מציעים. אחד בולט במיוחד הוא לא אחר מאשר גיל מרנץ – אלוף נינג’ה ישראל, אשר יצא אתנו למסע השתלת השיער בטורקיה ובחר להמשיך אתנו גם לטיפולי ההמשך בארץ. גיל ביצע הן את טיפול ה-PRP במרכז הבריאות של Livewell והן את טיפול ה-PRF של ד”ר בק בקליניקה שלנו, ובשני המקרים הוא יצא מחויך ומסופק. התמונות מדברות בעד עצמן.

גיל מרנץ בטיפולי ההמשך של דיזנהאוז מדיקל

גיל מרנץ בטיפולי ההמשך
של דיזנהאוז מדיקל

לייעוץ ואבחנה בחינם השאירו פרטים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
לוגו דיזנהאוז מדיקל